قوانین سایت

هدف ما تامین رضایت شما در طی یک فرآیند مناسب و توام با احترام می‌باشد. یکی از مواردی که در طی فرآیند فروش می‌بایست در نظر گرفت، اطلاع از قوانین و مقررات می‌باشد. به همین منظور شرکت «پر» مفادی از قوانین و مقررات را در معرض مشاهده و مطالعه مشتریان محترم خود و بازدیدکنندگان سایت قرار می‌دهد. بدیهی است، قوانین زیر  منتخبی از قوانین حوزه تجارت در کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که کاربران و مشتریان محترم موظف و متعهد به رعایت شروط مندرج در این متن می‌باشند.

مقدمه

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌ الاجرا بین کاربر سایت (با عناوین «شما»، «کاربر»، «مشتری» و یا «خریدار») و فروشگاه اینترنتی «پر» (با عناوین «ما»، «پر»، «شرکت پر»، «برند پر»، «فروشگاه پر»، «پرآساریس»، «شرکت پرآساریس») است.

فروشگاه «پر» طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات فروشگاه «پر» را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات «قرارداد» را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب­‌سایت و یا عضویت در آن نماید. لذا عضویت در سایت و انجام فرایند خرید محصول در سایت از طرف خریدار به منزله مطالعه و قبول کلیه شروط و قوانین فروشگاه اینترنتی «پر» تلقی می شود.

استفاده از فروشگاه اینترنتی «پر»، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن وی از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می‌­پذیرد که رابطه بین فروشگاه اینترنتی «پر» و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهدبود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی «پر» را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط «پر» و کاربران خواهد بود. به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است.

تعاریف

فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
محصولات و خدمات: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها، ازطریق فروش اینترنتی وجود دارد.
فروشگاه «پر»: یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات مجاز طبق قانون تجارت می باشد.
کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از وب سایت فروشگاه اینترنتی «پر» استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در وب‌سایت «پر» و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به استفاده از خدمات و خرید محصولات فروشگاه «پر» می‌نمایند.
خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در فروشگاه «پر» می‌نماید.
فروشنده:فروشگاه اینترنتی «پر» و یا هر شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه سایت «پر» اقدام به فروش محصول و خدمات به‌صورت آنلاین می‌نماید.
حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس ParHome.ir ایجاد و کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا و یا سایر خدمات را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ ویرایش و بروز رسانی است.
تحویل محصول: منظور از تحویل محصول، ارسال محصول از طریق پیک موتوری، باربری، پست و سایر شیوه‌های حمل و نقل متعارف و دریافت محصول از طرف کاربر(خریدار) می باشد.
پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به سوالات، پیگیری‌ها و مشکلات مربوط به مراحل عضویت تا تحویل کالا و خدمات به مشتریان می‌باشد.
درگاه پرداخت (پرداخت اینترنتی): یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت «پر» به پردازنده/ بانک را تسهیل می‌کند.
تحویل در محل: شیوه ای از خرید بوده که کاربر پس از ثبت سفارش محصول درخواست می‌نماید تا مبلغ محصول را در زمان تحویل کالا پرداخت نماید.


مفاد توافق نامه

بند اول
افراد برای عضویت در سایت و خرید از آن باید در هنگام خرید یا در حالت عادی به قسمت عضویت مراجعه کنند. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام کاربری، شماره تلفن همراه، رمز عبور و یا آدرس پست الکترونیکی،  مراحل عضویت را دنبال و تایید می کنند.
تبصره 1
در حال حاضر تنها اشخاص حقیقی حق عضویت در فروشگاه را دارند.
تبصره 2
صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.
تبصره 3
کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.
تبصره 4
کاربر باید اطلاعات درخواستی در زمان ثبت نام را به درستی و به صورت کامل و واضح وارد نماید و مسئولیت ثبت اشتباه و یا موارد خلاف واقع و یا عدم دریافت محصول به واسطه درج اشتباه آدرس و اطلاعات تماس بر عهده شخص کاربر می باشد.
تبصره 5
کاربر حق ندارد به اشخاص دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد و یا حساب خود را به شخص دیگری منتقل نماید و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری کاربر انجام می‌شود به عهدۀ شخصی که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهدبود. همچنین کاربر همۀ داده‌ پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌ پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
تبصره 6
عضویت در سایت فروشگاه اینترنتی برای خریداران محصولات و خدمات رایگان است.
تبصره 7
به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و فروشگاه «پر» هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.
کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی و استفاده از این سایت و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است و فروشگاه «پر» مسئول صدمات ناشی از چکونگی عملکرد ابزار کاربر نمی‌باشد.
بند دوم
تنها افراد بالای 18 سال تمام حق عضویت و انجام معامله (خرید) را در فروشگاه اینترنتی «پر» را دارند.
تبصره 1
عضویت برای افراد بین 15 تا 18 سال با اجازه ولی و یا قیم وی امکان‌پذیر و معتبر است.
تبصره 2
رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و فروشگاه «پر» هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
بند سوم
کاربر، تنها در صورت انجام مراحل عضویت حق خرید از سایت را دارد.
بند چهارم
فرایند خرید از سایت توسط کاربر به شرح ذیل می باشد.
بخش اول:
بازدید از کالاها و خدمات ارائه شده در فروشگاه و انتخاب کالای مورد نظر همراه با انتخاب تعداد مورد نیاز.
بخش دوم:
ثبت سفارش و ورود اطلاعات تکمیلی ثبت نام در صورتی که در ابتدای ورود به فروشگاه، عضو سایت نشده باشد.
بخش سوم:
انتخاب یا مشاهده زمان دریافت محصول.
بخش چهارم:
انتخاب روش پرداخت.

تبصره 1
کاربر (خریدار) موظف است قبل از خرید توضیحات، مشخصات و ویژگی های محصول مورد نظر را به دقت مطالعه نموده و تصاویر محصول را با دقت مشاهده نماید و سپس اقدام به ثبت سفارش و پرداخت نمایید. قابل ذکر است کالای ارسال شده به هیچ عنوان مرجوع و مبلغ پرداختی نیز به هیچ عنوان مسترد نخواهد گردید. لذا مشتریان می بایست قبل از خرید اطلاع کامل از کمیت، کیفیت و مشخصات کالای مورد نظر داشته باشند و در صورت دریافت کالا، درخواست مرجوع نمودن کالا از سوی خریدار به دلیل عدم آشنایی و یا عدم اطلاع از مشخصات و ویژگی محصول به هیچ عنوان پذیرفته نیست و در زمان خرید و پرداخت مبلغ کالا فرض بر این است که مشتری اطلاع کامل و جامع از مشخصات، جزئیات، کمیت و کیفیت کالای مورد نظر دارد. توضیح اینکه چنانچه برخی از اطلاعات یا جزئیات مورد نظر مشتری در رابطه با کالای فوق در صفحه کالا وجود نداشت، کاربر می تواند با ارسال تیکت اطلاعات مورد نیاز را در قالب سوال از کارشناسان فروشگاه سوال نموده و کارشناسان سایت نیز موظف به پاسخگویی در اولین زمان ممکن خواهند بود.
تبصره 2
خریدار می بایست بلافاصله بعد از دریافت کالا نسبت به بررسی کمیت و تعداد کالای خریداری شده مطابق با تعداد کالای ثبت شده در سایت اقدام نموده و در صورت هر گونه مغایرت نسبت به عدم تحویل و اطلاع به مسئولین مربوطه فروشگاه به صورت تیکت یا تلفنی اقدام نماید. در صورتی که مشتری کالا را از مامور  تحویل، پست یا باربری تحویل بگیرد پس از آن هیچ عذری در رابطه با کمیت و کیفیت کالای مورد نظر پذیرفته نمی باشد.
تبصره 3
در صورتی که خریدار بخواهد محصول خریداری شده را بیمه حمل و نقل نماید می‌بایست درخواست خود را در بخش سایر توضیحات فرم ثبت سفارش در حین انجام فرایند خرید و یا از طریق ارسال تیکت به کارشناسان فروشگاه اطلاع و ضمن پرداخت حق بیمه نسبت به دریافت شماره بیمه نامه از کارشناسان سایت اقدام نماید.
تبصره 4
چنانچه به کالا در حین حمل، آسیب کلی یا جرئی وارد گردد، شخص یا شرکت حمل مسئول بوده و خریدار می تواند از تحویل کالا خودداری نموده و یا از شخص یا شرکت حمل و نقل ادعای خسارت نماید و چنانچه از قبل درخواست بیمه حمل و نقل نموده باشد می تواند خسارات وارده را از شرکت بیمه طلب نماید.
بند پنجم
چنانچه کاربر در حین خرید، آدرس شخص یا محل دیگری را به غیر از آدرس خود (آدرس صورتحساب) وارد نموده و درخواست ارسال کالا به آدرس مورد نظر را داشته باشد، مسئولیت دریافت کالا به عهده شخص کاربر خواهد بود.
بند ششم
مشکلات ناشی از هر گونه خلل در فرآیند ثبت سفارش، پرداخت و خرید که موجب آن اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی فنی دیگری باشد حقی از کاربر ضایع نخواهد شد. همچنین فروشگاه «پر» مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد
بند هفتم
در زمان تعمیرات، بروزرسانی ها و مشکلات ناشی از سرور، ممکن است سایت فروشگاه به‌طور موقت غیرقابل دسترس باشد، در چنین مواقعی کاربران حق اعتراض نخواهد داشت
تبصره 1
فروشگاه «پر» این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.
بند هشتم
امکان خرید حضوری، انجام فرآیند مالی حضوری، تحویل کالا و انجام خدمات پس از فروش در محل دفتر مرکزی فروشگاه در صورت درج در سایت میسر می‌باشد.
بند نهم
کاربر نباید در سایت ( تالار گفت‌وگو، بخش تیکت پشتیبانی و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، در صورت مشاهده توسط مدیر سایت، بلافاصله عضویت آنان در سایت لغو می‌شود.
کاربر (خریدار) با زدن تیک (علامت) در آخرین بخش ثبت سفارش با مضمون ”قوانین و مقررات سایت را مطالعه نموده و آن را قبول دارم” قانوناً تمامی مفاد این قرارداد را خواهد پذیرفت و در آینده هیچگونه عذری مبنی بر عدم آگاهی و عدم مطالعه قوانین و مقررات سایت از سوی کاربر پذیرفته نمی‌باشد و تایید مفاد این قرارداد به منزله تایید رسمی کاربر با مفاد آن خواهد بود
بند دهم
کلیه محتوای سایت فروشگاهی «پر» علائم تجاری، لوگو، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری و اطلاعات گردآوری‌شده متعلق به فروشگاه «پر» بوده  و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.
بند یازدهم
طبق قانون، هر شخص تنها مجاز به استفاده از حساب و یا کارت بانکی شخص خود جهت خرید اینترنتی و یا کارت به کارت و یا خرید توسط دستگاه کارتخوان می باشد و در صورتی‌ که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم مشابه و بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید فروشگاه «پر» هیچگونه مسئولیتی نمی پذیرد و تمام مسئولیت به عهده شخص کاربر خواهد بود و چنانچه در این وضعیت هر گونه خسارتی من جمله پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا سایر هزینه‌های دیگر تحمیل گردد کاربر مکلف به باز پرداخت خسارات به میزان 2 برابر هزینه‌های صورت گرفته به فروشگاه «پر» خواهد بود.
بند دوازدهم
به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد ولی هرگونه احتمالی برای سوء استفاده افراد متخلف وجود دارد، به همین دلیل ضمن آنکه فروشگاه «پر» تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. لذا فروشگاه «پر» هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.
فروشگاه «پر»  با اتخاذ تدابیر امنیتی خود تنها مسئول حفظ امنیت سرویس‌های خود می‌باشد و مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربران و خریداران فروشگاه ندارد
فروشگاه «پر» هیچگونه دسترسی به اطلاعات حساب، کارت بانکی و رمز ورود کاربران ندارد، لذا هر گونه مسئولیتی ناشی از عدم امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی و هر گونه سوء استفاده مالی اشخاص ثالث نخواهد داشت.
فروشگاه «پر» موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های وارد شده کاربر که جهت عضویت وارد نموده است می‌باشد و تضمین می‌نماید آن اطلاعات را بدون مجوز کاربر یا مراجع قانونی در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهد.


مشتریان محترم دامنه اصلی اینترنتی شرکت «پر» ParHome.ir می‌باشد و دیگر دامنه‌های اینترنتی این شرکت به دامنه مذکور اصلاح مسیر می‌شوند، لذا خواهشمند است به هرگونه تشابه اسمی با این شرکت توجه فرمایید.

ParAsaRis.com

ParAsaRis.ir

ParCenter.ir

ParGram.ir